5/5

لیزر موهای زائد؛ همه چیز را بدانید ❤️ [جدول قیمت سال ۱۴۰۲]

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد راهکاری برای داشتن پوست صاف و زیبا و خلاصی از روشهای قدیمی موزدایی است. احتمالا رویش موهای زیرپوستی در اثر استفاده از تیغ را تجربه کرده‌اید؛ یا از اینکه مدام باید برای اپیلاسیون مراجعه کنید، خسته شده‌اید.

با روشهای قدیمی، فقط چند روز بعد از موزدایی، پوست صاف و نرمی خواهید داشت و بعد دوباره با رویش موهای جدید، لطافت پوستتان را از دست می‌دهید.

ازبین بردن موهای زائد به کمک لیزر، یک روش دائمی و سریع است. در سال‌های اخیر هم خانم‌ها و هم آقایان از لیزر موهای زائد بسیار استقبال کرده‌اند. بله، درست شنیده‌اید؛ این روش برای آقایان هم بسیار کاربردی و مناسب است.

اگر با جزئیات لیزر بدن و صورت آشنا نیستید یا درباره استفاده از آن تردید دارید، همراه تیفا باشید تا اطلاعات بیشتری را دراختیارتان قرار دهیم.

لیزر موهای زائد؛ همه چیز را بدانید ❤️ [جدول قیمت سال ۱۴۰۲]

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد هم برای بدن و هم برای صورت به‌کار می‌رود. این روش بسیار سریع و ایمن است و درد خفیف آن اصلا با درد اپیلاسیون قابل مقایسه نیست.

روش کار دستگاه لیزر

اشعه لیزر با فرکانس و طول موج مشخصی توسط دستگاه به پوست تابانده می‌شود. لیزر انواع مختلفی دارد که از طول موجهای متفاوت آن برای اهداف درمانی مشخصی استفاده می‌شود. حتما درباره روشهای جراحی با لیزر شنیده‌اید.

شدت و قدرت دستگاه لیزر موهای زائد طوری تنظیم می‌شود که اشعه به پوست آسیب نرساند و آن را خراش ندهد؛ بلکه فقط با ریشه و فولیکول مو برخورد کند. در اثر حرارت ایجاد شده، موها تخریب می‌شوند و در فاصله یک هفته تا ده روز بعد کم‌کم می‌ریزند.

این روش موهایی را که در فاز رشد هستند، کاملا از بین می‌برد. اما زمانی که شما به کلینیک لیزر مراجعه می‌کنید، همه موهای بدنتان در فاز رشد نیستند؛ درنتیجه لیزر روی همه آنها موثر نیست. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، باید چند جلسه مراجعه کنید.

کارایی روش لیزر موهای زائد چقدر است؟

کارایی این روش به نوع لیزر استفاده شده، تعداد جلسات، مهارت اپراتور و رنگ و جنس پوست و موی شما هم بستگی دارد. اکثر افراد بعد از ۴ تا ۶ جلسه، نتیجه بسیار خوبی می‌گیرند. معمولا ۹۰ درصد موهایتان کاملا از بین می‌رود. شاید براساس جنس موی شما، پزشک تصمیم بگیرد در طول سال، یک یا دو بار مراجعه کنید تا به رضایت صددرصد برسید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

لیزر روش ایمن و کم‌خطری است؛ درعین حال ممکن است درد خفیفی را احساس کنید. در نواحی حساس بدن مانند لیزر بیکینی یا زیربغل، درد لیزر اصلا قابل مقایسه با اپیلاسیون نیست.

اگر آستانه تحمل شما بسیار پایین باشد، اپراتور از کمی داروی بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا هیچ دردی را احساس نکنید.

آیا لیزر روی موهای سفید هم موثر است؟

بیشترین کارایی لیزر موهای زائد بدن درمورد موهای تیره است. موهای سفید که رنگدانه‌ای هم ندارند، تاثیرپذیری بسیار کمی دارند. بعضی از روشهای جدید کمک می‌کنند کمی از ضخامت موهای سفید کم شود؛ اما نمی‌توانند آنها را به‌طور کامل ازبین ببرند.

برای موزدایی آنها بهتر است از روشهای دیگری استفاده کنید.

کاربرد لیزر بدن و صورت برای آقایان

همان‌طور که گفتیم آقایان هم می‌توانند از مزایای لیزر موهای زائد بهره‌مند شوند. برخی از آقایان به‌ویژه ورزشکاران تمایل دارند موهای بدنشان کمتر باشد تا ظاهر عضلانی خود را بهتر به نمایش بگذارند. همچنین در افرادی که موهای زائد پرپشتی دارند، تعریق و ایجاد بوی نامطبوع بیشتر است.

بسیاری از آقایان دوست ندارند موهای صورت یا سینه خود را کاملا از بین ببرند؛ بلکه فقط می‌خواهند کمی از تراکم آنها کم شود. پزشک یا اپراتور دستگاه می‌تواند آن را طوری تنظیم کند که فقط ضخامت و تراکم موها را کم کند ولی ظاهر مردانه بدن یا ریش را حفظ کند.

اگر دوست دارید ریشتان همیشه مرتب باشد، می‌توانید فقط موهای گردن یا بخشی از صورتتان را از بین ببرید و به بقیه نقاط آن دست نزنید.

کاربرد لیزر بدن و صورت برای آقایان

آموزش لیزر موهای زائد

هنگام استفاده از لیزر، برای جلوگیری از التهاب، سعی کنید بهداشت پوستتان را بیشتر از قبل رعایت کنید. از یک تا دو ماه قبل از انجام لیزر، پوستتان را برنزه نکنید و اپیلاسیون انجام ندهید.

چطور برای انجام لیزر موهای زائد آماده شوید؟

 • حتما به مراکز مجاز و معتبر مراجعه کنید یا اگر از دستگاه لیزر خانگی استفاده می‌کنید، به دستورالعملها خوب توجه کنید.
 • قبل از لیزر حتما موهای ناحیه موردنظر را با تیغ اصلاح کنید و پوست را به خوبی شستشو دهید.
 • از انواع کرمها و لوسیونها در آن ناحیه استفاده نکنید تا پوستتان کاملا تمیز باشد.
 • اگر دارویی مصرف می‌کنید، به پزشک اطلاع دهید.

مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد

 • پزشک احتمالا توصیه می‌کند به مدت یک یا دو روز از پمادهای ضدالتهاب در ناحیه لیزرشده استفاده کنید. کمی قرمزی بعد از لیزر طبیعی است.
 • به مدت یک روز از قراردادن مواد آرایشی و لوسیونها روی موضع دوری کنید.
 • در قسمت لیزرشده تا مدتی از تیغ و موم استفاده نکنید.
 • لباس نخی و گشاد بپوشید تا موضع لیزرشده، عرق نکند.
 • تا چند روز بعد از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
 • اگر صورت یا دستتان را لیزر کرده‌اید، تا یک هفته از آفتاب دوری کنید.
 • بعد از این مدت هنگام خروج از منزل حتما از ضدآفتاب استفاده کنید.

آیا موهای هورمونی را می توانیم با لیزر ازبین ببریم؟

موهای هورمونی چون تیره و ضخیم هستند، به‌خوبی تحت تاثیر لیزر قرار می‌گیرند. اما این موها در اثر به‌هم خوردن تعادل هورمونها در بدنتان به وجود آمده‌اند. پس اگر همزمان از درمانهای دارویی برای حل مشکلات هورمونی خود استفاده نکنید، پس از مدتی دوباره موهای زائد رشد می‌کنند و زحمات و هزینه‌های شما به هدر می‌رود.

معرفی لیزر قسمت های مختلف بدن + قیمت

قسمتهای مختلف بدن، هم سطح و گستردگی و هم ضخامت موی متفاوتی دارند؛ به همین دلیل لیزر موهای زائد در هر ناحیه بدن، قیمت گوناگونی دارد.

لیزر دست + قیمت

موهای ساعد معمولا ضخیم‌تر از بقیه قسمتهای دست هستند و لیزر به‌خوبی روی آنها موثر است. اگر موی بازو یا پشت دست شما کرکی و بور باشد، تاثیرپذیری کمتری دارد.

مشاهده مقاله  تونر چیست ❤️ و چگونه استفاده کنیم؟

شما می‌توانید کل دستتان را لیزر کنید یا بسته به نیازتان فقط در ناحیه ساعد یا پشت دست از لیزر موهای زائد استفاده کنید.

هزینه لیزر کل دستها در کلینیکهای مناطق مختلف شهر و براساس نوع لیزر استفاده شده، از حدود ۱۷۰ هزار تومان تا 300 هزار تومان متفاوت است.

لیزر پا + قیمت

لیزر موهای زائد در ناحیه ساق پا بسیار موثر است. موهای پا معمولا ضخیم هستند و شما می‌توانید به‌خوبی صاف شدن پوستتان را در همان جلسات اول مشاهده کنید.

اگر بخواهید می‌توانید فقط برای ساق پاها یا قسمت ران از لیزر استفاده کنید. هزینه کل پاها معمولا بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است که ممکن است در برخی موارد بسته به پوست شما و نوع لیزر، کمی بیشتر یا کمتر شود.

لیزر صورت + قیمت

اگر خانم هستید می‌توانید موهای ضخیم صورتتان را در ناحیه پیشانی، چانه، گونه و پشت لب از بین ببرید. اگر در خانه دستگاه لیزر دارید، فراموش نکنید در نواحی نزدیک به چشمها از لیزر استفاده نکنید.

درصورتی‌که در کلینیک موهایتان را لیزر می‌کنید، پزشک عینک محافظی را روی چشمهای شما قرار می‌دهد تا آسیبی به آنها نرسد.

تا چندین روز بعد از لیزر موهای زائد صورت، از موچین و بند روی پوست این ناحیه استفاده نکنید و هنگام خروج از منزل از ضدآفتابی با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید.

هر قسمت صورت هزینه جداگانه‌ای دارد و اگر بخواهید می‌توانید فقط یک بخش مثلا پشت لبتان را لیزر کنید.

اگر آقا هستید و نمی‌خواهید موهای صورتتان را کاملا ازبین ببرید، می‌توانید فقط خط ریشتان را مرتب کنید تا از اصلاح روزانه بی‌نیاز شوید.

لیزر شکم و کمر + قیمت

وسعت این ناحیه بیشتر است و به دلیل صرف زمان بیشتر، ممکن است هزینه بالاتری هم داشته باشد. اگر خانم هستید و موهای کرکی ریزی روی این قسمت دارید، نیازی نیست از لیزر استفاده کنید.

چنانچه آقا هستید و نمی‌خواهید موهای بدنتان را کاملا بردارید، می‌توانید با کمک لیزر، تراکم و ضخامت موهای این ناحیه را کم کنید. به این ترتیب هم در باشگاه ظاهر مرتب‌تری خواهید داشت و هم بدنتان هنگام تعریق، بوی کمتری می‌دهد.

لیزر زیربغل + قیمت

موهای این ناحیه به دلیل استفاده مداوم از تیغ، ضخیم هستند و طی چند جلسه ازبین می‌روند و به‌خوبی به لیزر موهای زائد پاسخ می‌دهند. هزینه لیزر این ناحیه در خانمها معمولا بین ۷۰ تا 100 هزار تومان است.

لیزر بیکینی + قیمت

موهای این ناحیه در چند جلسه کم تراکم می‌شوند و به مرور می‌توانید نتیجه مطلوبتان را ببینید. هنگام لیزر بیکینی مراقب باشید عفونت یا زخم بازی نداشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت لیزر موهای زائد

 • نوع لیزر مورد استفاده، شدت و قدرت و عوارض جانبی احتمالی آن
 • استفاده از دستگاهها و ابزار پیشرفته با تاثیر بیشتر
 • سطح ناحیه موردنظر و کیفیت و تراکم موهای آن
 • تخصص و مهارت پزشک یا اپراتور آموزش‌دیده
آیا می توان در منزل لیزر موهای زائد انجام داد؟

آیا می توان در منزل لیزر موهای زائد انجام داد؟

اگر جزو افرادی هستید که به تیغ و موم حساسیت دارید و دچار خارش و قرمزی می‌شوید، لیزر موهای زائد برای شما راه‌حل مناسبی است.

مراجعه به مراکز تخصصی لیزر موهای زائد، بخشی از هزینه و زمان شما را به خودش اختصاص می‌دهد. اگر زمان کافی ندارید یا می‌خواهید خودتان در منزل این کار را انجام دهید، می‌توانید از دستگاههای کوچک لیزر خانگی استفاده کنید.

این دستگاهها عملکرد محدودتر و ضعیف‌تری نسبت به دستگاههای بزرگ تخصصی دارند؛ اما با کمک آنها می‌توانید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

ابتدا دستورالعمل دستگاه را به خوبی مطالعه کنید. دستگاه لیزر خانگی معمولا با برق شهری کار می‌کند یا باید آن را شارژ کنید. مدلهای مختلف این دستگاه، کارایی و مشخصات متفاوتی هم دارند.

شما می‌توانید برای هر قسمت از صورت یا بدن از سری مخصوص استفاده کنید و سرعت و قدرت دستگاه را با توجه به نیازتان کم و زیاد کنید.

با این دستگاه، نواحی اطراف چشمتان را موزدایی نکنید. هنگام استفاده از لیزر موهای زائد بدن در منزل، نکات بهداشتی را قبل و بعد از آن رعایت کنید تا پوستتان ملتهب نشود.

چنانچه طبق دستورالعمل رفتار کنید، لک و التهابی روی پوست ایجاد نمی‌شود و پس از چند هفته می‌توانید از پوست صاف و زیبایتان لذت ببرید.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

مزایای لیزر

 • لیزر درد کمتری نسبت به روشهایی مثل اپیلاسیون دارد.
 • سرعت ودقت موزدایی نواحی مختلف بدن با این روش زیاد است.
 • لیزر موهای زائد از رویش موهای زیرپوستی جلوگیری می‌کند.
 • با لیزر می‌توانید قسمتهایی از بدن را که با تیغ به آن دسترسی ندارید، موزدایی کنید.
 • اگر در اثر استفاده از موم یا تیغ، پوستتان دچار خارش و التهاب و قرمزی می‌شود، لیزر بدن روش مناسبی برای شماست.

معایب لیزر موهای زائد

 • اگر لیزر موهای زائد توسط پزشک یا اپراتور باتجربه و آموزش‌دیده انجام نشود، ممکن است دچار سوختگی، تاول، لک یا زخم در ناحیه موزدایی شده شوید.
 • لیزر بیشتر برای موهای ضخیم و تیره کاربردی است و تاثیر زیادی بر موهای بور و کرکی ندارد.
 • استفاده از لیزر موهای زائد برای برخی از افراد توصیه نمی‌شود یا با محدودیتهایی همراه است مانند: خانمهای باردار، بیمارانی که از باتری قلب استفاده می‌کنند و کسانی که به تازگی پوستشان را برنزه کرده‌اند.
 • اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید یا بیماری خودایمنی دارید، قبل از انجام لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید.
آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری و سرطان می‌شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری و سرطان می‌شود؟

ممکن است در انجام لیزر بیکینی یا نواحی اطراف سینه، نگران سلامتی خود باشید. این کار اگر توسط فرد مجرب انجام شود، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

تا الان تحقیقی که نشان‌دهنده نقش لیزر در ایجاد سرطان یا ناباروری باشد، منتشر نشده است. عوارض لیزر موهای زائد درصورتی‌که تحت نظر کارشناس و متخصص انجام شود، معمولا درحد کمی قرمزی و التهاب پوست است.

جدول هزینه تقریبی لیزر موهای زائد [سال 1402]

ناحیه لیزرهزینه لیزر (تومان)
صورتکل صورت۱۰۰-۲۳۰ هزار
پیشانی۳۰ هزار
چانه و گردن۴۰ هزار
گونه۴۰-۹۰ هزار
بینی۲۰-۴۰ هزار
گوش۲۰-۳۰ هزار
پشت لب بانوان۴۰-۹۰ هزار
بدندستها۱۷۰-۳۰۰ هزار
بازوها۷۰-۱۷۰ هزار
ساعدها۱۰۰-۱۵۰ هزار
زیربغل بانوان۷۰-۱۵۰ هزار
انگشتهای بانوان۴۰-۵۰ هزار
سینه۴۰-۷۰ هزار
شکم بانوان۵۰-۱۵۰ هزار
نیم تنه بانوان۳۵۰-۴۰۰ هزار
نیم تنه آقایان۴۵۰-۵۵۰ هزار
کل پا۳۵۰-۴۰۰ هزار
ساق پا۱۵۰-۲۰۰ هزار
ران پاها۱۵۰-۲۰۰ هزار
بیکینی و لاین۱۰۰-۲۵۰ هزار
کل بدن۶۰۰ هزار تا ۲میلیون تومان
بسته لوازم بهداشتی مثل گان، حوله، روتختی و سایر موارد۶۰-۱۰۰ هزار
افکار شما را دوست داریم ❤️، لطفاً نظر دهید
5/5 – (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات تیفا
لوازم آرایشی گیاهی
مقدمه‌ای بر لوازم آرایشی گیاهی
2024-07-21
ژل شستشوی صورت
چگونه با ژل شستشوی صورت پوست خود را تمیز نگه داریم؟
2024-07-19
روتین مراقبت از پوست
اهمیت روتین مراقبت از پوست
2024-07-18
صابون دست ساز تیفا

با ورود و ثبت نام در تیفا شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

صابون دست ساز

صابون دست ساز تیفا

تجربه ای متفاوت در مراقبت از پوست