5/5

بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان ⛱️

بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان

امروزه خانم ها و حتی آقایان مراقبت‌های پوستی و رعایت مسائل روتین پوستی را در برنامه روزمره خود قرار داده اند تا با پیری زودرس و مشکلات این چنینی مواجه نشوند. برخی افراد برای مراقبت از پوست خود به دنبال محصولات عجیب و پیچیده هستند اما بعضی دیگر این عقیده را دارند که با استفاده از بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان، می‌توان از بروز بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری کرد.

به طور کلی یکی از آسیب زننده ترین موارد اشعه خورشید است که به عمق پوست نفوذ کرده و علاوه بر چین و چروک، خشکی و تیرگی و بسیاری عوارض دیگر را به جای می‌گذارد. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان خواهیم پرداخت تا بتوانید عالی ترین محصول را برای خود انتخاب کنید.

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی

در بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی بهترین ترکیبات بکار رفته که در مقایسه با برندهای خارجی همان کارایی را داشته باشد. امروزه کرم های ضد آفتاب ایرانی دارای فیلترهای شیمیایی و فیزیکی بسیار خوبی هستند اما شما باید توجه داشته باشید که کرم های ضد آفتاب بسیار ارزان و یا بی کیفیت خریداری نکنید تا دچار آسیب های پوستی نشوید.

بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان دارای SPF های بالایی هستند تا در مقابل اشعه های UV محافظت خوبی داشته باشند. کرم های ضد آفتاب مارک خوب، ضد آب هستند به گونه ای که با تعریق فرد، از سطح پوست پاک نمی‌شوند. حتما در خرید کرم ضد آفتاب به فاکتورها و شرایط پوست خود توجه کنید. به عنوان مثال شما باید حتما نوع پوست و میزان چربی و سن خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را برای محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید خریداری نمایید.

بهترین کرم های ضد آفتاب ایرانی از برندهای سینره، لافارر، پریم، درمالیفت، سی گل، مای و آردن هستند که مورد تایید پزشکان نیز می‌باشند. در ادامه به بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان برای انواع پوست ها اشاره خواهیم داشت تا بتوانید نوع پوست خود را شناسایی کنید و بهترین ضد آفتاب را با توجه به بودجه تان برای خود برگزینید.

قطعا تمامی برندهای تولید کننده این محصول، به دنبال تولید بهترین ضد آفتاب که مورد تایید پزشکان نیز باشد، هستند اما طبیعتا برخی از این برندها بیشتر در این زمینه ها موفق بوده اند.

بهترین ضد آفتاب ایرانی برای پوست چرب

ماهیت پوست‌های چرب این است که بسیار مستعد آکنه هستند که به همین دلیل باید در زمان خرید ضد آفتاب حتما نوع OIL FREE را انتخاب کنید که فاقد چربی هستند و حتی میزان چربی پوست صورت شما را به مرور زمان کاهش می‌دهند. پرفرو‌ش ترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب، برند ایرانی سینره است که در برابر پرتو های مضر نیز محافظت بالا دارد.

تمامی برند های ایرانی که ذکر شد و مورد تایید پزشکان پوست و زیبایی هستند، چربی پوست را کاهش داده و جلوه مات بر پوست بخشیده که دو نوع رنگی و غیر رنگی دارند و شما میتوانید بسته به سلیقه خود محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

پوست‌های چرب دارای غدد بسیار فعالی هستند و به همین دلیل منافذ بازی دارند و چربی بیش از اندازه‌ای در سطح پوست ترشح می‌شود. بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب، محصولی است که این علائم ذکر شده را تشدید نکند و منافذ را بازتر و پوست را چرب تر نکند. این کرم ضد آفتاب بر پایه آب ساخته شده و به همین دلیل هیچ یک از منافذ را مسدود نمی‌کند. برندهای معتبر تاکنون سعی داشته‌اند که ترکیبات غیرحساسیت‌زا برای محصولات خود در نظر بگیرند تا فیلترهای حفاظتی ایمن برای پوست ایجاد کنند.

بهترین ضد آفتاب ایرانی برای پوست خشک

همانطور که می‌دانید نور خورشید، پوست های خشک را به شدت تحریک کرده و به مرور زمان آسیب جدی به پوست وارد میکند. با انتخاب بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان از بروز این نوع آسیب ها جلوگیری کنید. اگر از کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست خشک استفاده کنید، می‌توانید رطوبت لازم برای لایه‌های زیرین و سطحی پوست را تأمین کنید. و همچنین از خشکی بیش از حد آن و حتی پوسته پوسته شدن پیشگیری کنید.

بسیاری از افراد با پوست خشک تا چندی پیش از کرم های ضد آفتاب مخصوص این نوع پوست استفاده نمی‌کردند زیرا اظهار داشتند که دچار پوسته پوسته شدن پوست صورت می‌شوند اما امروزه ترکیبات بسیار فوق العاده این کرم های ضد آفتاب سبب شده تا با خاصیت مرطوب کنندگی خود به این مشکل پایان دهند و بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

کرم ضد آفتاب مناسب پوست خشک دارای ویتامین E به جهت پیشگیری از ایجاد چین و چروک می‌باشد که در اکثریت برند های معروف ایرانی وجود دارد. برخی از انواع آن نیز دارای مقاومت در برابر آب و تعریق بوده و با شستشوی صورت نیز پاک نمی‌شود.

بهترین ضد آفتاب ایرانی برای پوست معمولی

اشخاصی که دارای پوست هایی از جنس معمولی هستند در انتخاب بهترین ضد آفتاب آسوده تر بوده و با یک SPF  مناسب می‌تواند از پوست خود به خوبی در برابر اشعه UV محافظت کنید. بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان دارای آنتی اکسیدان بوده که از بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری می‌کند و سدی قوی در برابر آفتاب بشمار می‌رود. کرم های ضد آفتاب دارای رنگ، بر پایه آرایش در نظر گرفته می‌شوند و با استفاده از فرمولاسیون یکنواخت، پوشش دهی مناسبی فراهم کرده اند.

اگر شما دارای پوست معمولی هستید، باید توجه کنید که از ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب و یا مخصوص پوست خشک استفاده نکنید. ضد آفتاب مخصوص پوست معمولی دارای فرمولاسیون آبرسان بوده که پوست را چرب و خشک نمی‌کند.

قیمت بهترین ضد آفتاب ایرانی

برند های ایرانی ضد آفتاب علاوه بر فرمولاسیون فوق العاده و کارآمد و مقاوم در برابر آسیب اشعه های مضر آفتاب، دارای قیمت های مناسبی است که همه افراد میتوانند بهترین کرم ضد آفتاب را برای خود خریداری کنند. بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان نیز دارای قیمت های چندان بالایی نیست. بنابراین بهتر است تا شما ابتدا پوست خود را بشناسید، و یا برای خرید یک ضد آفتاب خوب، به بهترین متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید. کرم های ضد آفتاب با هر اندازه SPF و یا اینکه حاوی رنگ یا ویتامین باشند و سایر موارد این چنینی … دارای قیمت های متفاوتی هستند.

بهترین کرم ضدآفتاب و روشن کننده پوست

بسیاری از بانوان این سوال برایشان وجود دارد که یک کرم ضد آفتاب روشن کننده پوست چه تفاوتی با کرم ضدآفتاب معمولی دارد؟ همانطور که از نامش پیداست، این نوع کرم ها برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که علاوه بر تمایل به حفاظت از پوست خود، علاقه به کمی روشن سازی پوست خود داشته باشند. معمولا در این نوع از محصولات عصاره های طبیعی زیاد و ویتامین هایمختلف وجود دارد و همچنین به دلیلی خاصیت روشن سازی پوست و پوشانندگی لک، بعد از استفاده رنگ پوستتان تا حدود چند درجه روشن تر می‌شود.

در ادامه به برخی از کرم های ضد آفتاب روشن کننده پوست که از نظر پزشکان مورد تایید هستند، عبارتند از:

 • کرم ضد آفتاب روشن کننده نیوآ
 • کرم ضد آفتاب روشن کننده آون
 • کرم ضد آفتاب روشن کننده سان سیف

هر سه برند ذکر شده از این نوع محصول، دارای خاصیت پوشانندگی بسیار قوی لک و تیرگی های پوست و همچنین دارای خواص ضد پیری هستند. این محصولات برای اینکه رد برابر اشعه مضر خورشید بیشترین محافظت را داشته باشند، تقویت کننده های پوست در ساختار خود دارند.

مشاهده مقاله  فواید شگفت‌انگیز روغن نارگیل برای رشد مو

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

برخی از اشخاص تصور اشتباهی از کرم های ضد آفتاب دارند زیرا تصور دارند که این محصول برای پوست چرب مناسب نیست و میزان چربی پوست را فزایش میدهد. باید بدانید که برخی از کرم های ضد آفتاب مناسب پوست های چرب تولید شده اند که دارای قیمت مناسب بوده و تاکنون رضایت مصرف کنندگان را به همراه داشته است. این کرم های ضد آفتاب را دو ساعت قبل از خروج منزل استفاده کنید و لازم است تا اگر به طور طولانی و مداوم در زیر نور خورشید هستید، یک مرتبه دیگر آن را با فاصله دو ساعت تمدید نمایید.

بهترین کرم های ضد آفتاب برای پوست چرب از نظر پزشکان محصولاتی چون:

 • کرم ضد آفتاب فاق چربی بی یلندا
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی بیوتی اسکین
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی هیدرودرم
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی الارو
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی ام کیو
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی سین بیونیم
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی لایسل

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی

اگر به دنبال بهترین کرم ضد آفتاب خارجی هستید و نمی‌دانید که چه برندی برای شما بهتر است، این بخش را مطالعه نمایید. برند های بایودرما، کلینیک، استادرم، Caudalie، Murad بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی مخصوص انواع پوست ها را تولید می‌کنند.

برخی از برند های خارجی کرم ضد آفتاب، تمرکز فوق العاده ای بر روی ماهیت پوست های خشک دارند و به همین دلیل در ساختار خود دارای مرطوب کننده هستند. از مزایای این نوع محصولات ضد آفتاب این سات که به هنگام استفاده، احساس کشیدگی و خشکی در سطح پوست نخواهید داشت که می‌توان برند شیسیدو و بایودرما را نیز معرفی کرد.

کرم های ضد آفتاب خارجی بهترین گزینه های سال 2022 و 2023 هستند. این کرم ها طوری طراحی شده اند که حس چربی روی پوست را از بین ببرند اما پوست را خشک و کشیده نکنند. متاسفانه کرم های ضد آفتاب خارجی تا حدودی دارای قیمت های بالایی هستند. اما نیاز نیست نگران باشید، زیرا بهترین کرم ضد آفتاب از نظر پزشکان با بسیاری از این کرم های خارجی رقابت می‌کند و در مقایسه با قیمتی که دارند، کیفیت بسیار بالا و قابل قیاس با این محصولات خارجی خواهند داشت.

یکی از بهترین برندهای خارجی که ضد آفتاب های خوبی را به بازار عرضه کرده است اولتا بیوتی است. این برند میان محصولات خارجی دارای قیمت های مناسب تر بوده و سطح پوشانندگی و محافظتی خوبی دارد. اولتا بیوتی به دلیل قیمت تقریبا مناسب و معقولش طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

قیمت بهترین ضد آفتاب خارجی

به طور کلی قیمت بهترین ضد آفتاب خارجی نسبت به بهترین این نوع محصولات در برند های ایرانی بالاتر است اما بسیاری از افراد ترجیح میدهند که از برند های خارجی این کرم های ضد آفتاب را خریداری نمایند. به دلیل اینکه میزان ارز افزایش تقریبا چشمگیری داشته، قیمت کرم های ضد آفتاب خارجی نیز افزایش پیدا کرده است. برند های بسیار مطرحی این نوع محصولات را تولید و به بازار عرضه کرده اند که محافظت بسیار فوق العاده ای در برابر اشعه خورشید دارند. اما همانطور که ذکر شد قیمت کرم ضد آفتاب خارجی نسبت به نوع ایرانی بیشتر است.

بهترین کرم ضد افتاب چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می‌دانید، استفاده از یک کرم ضد آفتاب خوب می‌تواند پوست شما را در برابر خطرات ناشی از نور آفتاب محافظت کند. اما برای تشخیص کیفیت و مناسب بودن این محصولات، باید به برخی ویژگی‌ها توجه کنیم. به طور کل، استفاده از کرم ضد آفتاب دارای فواید بسیار بیشتری نسبت به عدم استفاده است. اما اگر از بهترین مارک و SPF مناسب استفاده نکنید، ممکن است آسیب جدی به پوست وارد شود. برخی از ویژگی های بهترین مارک‌های ضد آفتاب عبارتند از:

 • بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان حتما دارای SPF بالا می‌باشد. هرچه این میزان بیشتر باشد، میزان دفع اشعه های مضر از روی پوست بیشتر خواهد بود. زمانی که این اس پی اف کمتر از 50 باشد، درواقع تفاوتی با عدم استفاده از این محصول ندارد.
 • کرم های ضد آفتابی که مورد تایید پزشکان هستند، معمولا دارای مواد ویتامینی هستند که پوست به آن ها نیاز دارد. این ویتامین ها برای حفاظت و ترمیم پوست آسیب دیده در برابر اشعه خورشید کاربرد دارد.
 • این کرم های ضد آفتاب، خاصیت در برابر تیره شدن در اثر تابش نور آفتاب دارند. کرم های ضد آفتاب معمولا جلوی تیرگی و سیاهی پوست و حتی سوختگی ناشی از اشعه خورشید را می‌گیرند.
 • برخی از بهترین ضد آفتاب ها از نظر پزشکان پوست و زیبایی، دارای خاصیت نرم کنندگی هستند که معمولا برای افرادی که پوست های خشک و یا متمایل به خشک دارند نیز تجویز می‌شود. اگر پوست بیش از حد خشک باشد، با چین و چروک های بیشتری رو به رو می‌شود.
 • بهترین مارک های کرم ضد آفتاب، به راحتی با آب و یا تعریق پاک نمی‌شوند.

بهترین مارک ضد افتاب مردانه از نظر پزشکان

در حال حاضر، آقایان نیز به همان اندازه که بانوان به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند، تلاش می‌کنند تا از آن ها در برابر اشعه های مضر آفتاب محافظت کنند. بهترین مارک ضد آفتاب مردانه از نظر پزشکان فاقد چربی و با SPF 45 بوده که لایه سنگینی بر روی پوست ایجاد نمی‌کند. کرم ضد آفتاب مردانه به دلیل اینکه آقایان با تعریق زیاد رو به رو هستند، دارای بافت سبک بوده و ضد آب هستند. به عنوان مثال کرم ضد آفتاب مردانه سینره دارای عصاره مورینگا بوده که تاثیر زیادی در برابر حفاظت پوست از آلودگی هوا و آلاینده ها دارد. برند های مای و … نیز دارای محصولات ضد آفتاب مناسب آقایان هستند.

بهترین مارک ضد افتاب کودکان از نظر پزشکان

بهترین کرم های ضد آفتاب مناسب کودکان فاقد هرگونه عصاره گیاهی هستند زیرا احتممال بروز حساسیت برای کودکان وجود دارد. برای کودکان علاوه بر کرم ضد آفتاب سایر محصولات نظیر اسپری ضد آفتاب نیز وجود دارد.

به دلیل حساسیت بالای پوست کودکان، محصولات این نوع دارای سطح SPF بالا نمی‌باشند. استفاده از محصولات با فیلتراسیون شیمیایی قوی برای محافظت پوست کودکان مناسب نیست. قیمت کرم های ضد آفتاب برند ایرانی این مدل نسبتاً مناسب است.

مشورت با متخصص پوست برای خرید بهترین ضد آفتاب

برای خرید بهترین ضد آفتاب، باید معیار های مختلفی را در نظر داشته باشید. شاید شما به عنوان یکفرد عادی نتوانید برخی از آن ها را بررسی کنید. میزان چربی پوست و خشکی و رطوبت و یا میزان مشکلات پوست و یا حساسیت های پوستی و … از جمله مواردی هستند که باید حتما قبل از خرید ضد آفتاب به آن ها توجه شود. اینکه پزشکان چه برندی از ضد آفتاب را برای شما توصیه دارد، به این موارد بستگی دارد.

بسیاری از افراد بدون داشتن اطلاعات کافی درباره خرید بهترین ضد آفتاب، به خرید این محصولات می‌پردازند. اما بعد از مدتی با ناسازگاری فرمولاسیون محصول با پوست خود مواجه می‌شوند.

احساس خشکی یا کشیدگی پوست ممکن است پس از یک مدت استفاده از یک برند ضد آفتاب رخ دهد. در این زمان باید توجه کنید که شاید این محصول را مناسب با پوست خود خریداری نکرده اید. بنابراین توصیه می‌شود حتما برای خرید بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان با بهترین متخصص پوست مشورت نمایید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:

5 روش درمان آفتاب سوختگی پوست ⛱️

افکار شما را دوست داریم ❤️، لطفاً نظر دهید
1.5/5 – (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات تیفا
لوازم آرایشی گیاهی
مقدمه‌ای بر لوازم آرایشی گیاهی
2024-07-21
ژل شستشوی صورت
چگونه با ژل شستشوی صورت پوست خود را تمیز نگه داریم؟
2024-07-19
روتین مراقبت از پوست
اهمیت روتین مراقبت از پوست
2024-07-18
صابون دست ساز تیفا

با ورود و ثبت نام در تیفا شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

صابون دست ساز

صابون دست ساز تیفا

تجربه ای متفاوت در مراقبت از پوست